תיקן גרמני

גודלו נע בן ס״מ אחד ל2 ס״מ, צבעו חום בהיר עם שני פסים שחורים על הראש זה גודלו ולא יותר.
הנקבה סוחבת איתה את תיק הביצים עד ל3 ימים קודם הבקיעה ואז מדביקה את התיק במקום חם ויבש וממנו בוקעים 46 נימפות (תיקנים קטנים) ומכאן תפוצתו הגדולה והמאסיבית.
האם שומרת על התיק כל תקופת ההתפתחות עד ל3 ימים לבקיעה אשר מקנה להם השרדות יותר גדולה משאר התיקנים לעיתים טועים וחושבים שזו התפתחות של התיקן האמריקאי ( המקק הגדול) וחושבים שבהמשך יגדל אך זו טעות גדולה, מכיון שמאוד שונים באורח חייהם.
התיקן הגרמני בשונה מתיקן האמריקאי לא חיי בבורות ביוב ובמקומות לחים מאוד אלא יעדיף אזור חם ויבש מעט לח כמו בתוך מוצר חשמלי, מקרר, תנורים, מכונות מים, מיקרוגלים, מדיחי כלים וכן סדקים במטבח וארונות המטבח היכן שיש שאריות אוכל זמין.הנזק שגורם התיקן הגרמני גדול בתוך מוצרי החשמל מתרכזים דווקא באזורים החמים ליד מערכות החשמליים והכרטיסים של המכונה שם מפרישים את הצואה והנשלים והפרשות מזון למינהם וכתוצאה מזה גורמים לקצר במערכת עד להשבתה של המכונה בהעדר טיפול נכון ומקצועי הם מתפשטים לשאר חדרי הבית ומגיעים גם למשקופים למיטות וארונות זו כבר נגיעות קשה ומעיקה על בני הבית.. 

טיפול באמצעות ג׳ל מיוחד בעל כושר משיכה גבוהה כך שהתיקן אוכל ומאכיל את שאר הצאצאים בקן וכך מגיעים לתוצאה טובה וקטילה מרובה. טיפול זה מצריך ידע ונסיון כיצד לטפל בעיקר בכל ארונות המטבח ובכל מוצרי החשמל בצורה יסודית ומכאן אנו רואים שלא ניתן לרסס בחומר נוזלי בכל המקומות הללו מ-2 סיבות
א. (מוצרי חשמל סדקים) והחומר לא יגיע לשם.
ב. סוג זה של התיקן הגרמני פיתח עמידות לחומר הג׳ל המדובר ובלעדי לנו בעל משיכה גדולה ורעלן קיבה אשר מצריך את התיקן לבלוע אותו ופוגע בו דרך הקיבה מקשה מאוד עליהם לפתח עמידות לג׳ל...


טיפים ועצות

 

א. במידה ויש נגיעות של התיקן הגרמני טפלו מיד ואל תחכו למחר מכיון שיודעים להתפתח מהר מאוד ולהשטלת על שאר הבית.
ב. כיצד תמנעו מלהכניסו הביתה? המנעו מלהביא לבית קרטונים מסופרמרקטים בעיקר משלוחים  וכן להמנע מלהכניס קרטון פירות וירקות מהשוק קרטונים של שתיה הבעיה של הקרטון שהוא עשוי גלים ויש לו הרבה חריצים והתיקנים נמשכים בעיקר למוצרי נייר וקרטון הנגיעות סמויה וקיימת כבר במרכולים ובשווקים ומתפזרת אצלכם בבית מבלי לשים לב.
ג. מוצרי חשמל יד שניה וכן רהיטים עלולים לעבור איתם גם תיקן גרמני.
ד. אם כבר יש לכם תיקן גרמני ורוצים להחליף מטבח רצוי קודם לפתור את בעיית התיקן הגרמני כדי למנוע פיזור בכל הבית ונגיעות חוזרת חלילה במטבח החדש.
ה. אין צורך בלזרוק מוצרים כגון מוצרי חשמל או רהיטים נגועים זה לא יפתור את הבעיה, יש לטפל בתיקן הגרמני והמוצר יכול עוד לשמש אתכם שנים רבות... לכל שאלה ויעוץ חייא מדביר מוסמך


השרות שלנו בעסקים ומפעלי מזון, הטיפול בתיקן הגרמני ניתן באופן קבוע מידי חודש כדי למנוע התפתחות גדולה מכיון שיש חילוף סחורות כל הזמן עלולה להיות הדבקה חוזרת ונשנית בעל עסק צלצל עוד היום ותקבל שרות מקצועי ואדיב.

 

לכל שאלה או יעוץ תתקבל בברכה חייא מדביר מוסמך

053-9370060